Talaş Ve Yonga
Üretimi

Dadaşlar Palet, çevreye ve ekonomiye duyarlı bir firma anlayışında olarak sıfır atık ile üretim gerçekleştirmektedir. Üretim aşamasında oluşan atıkları ağaç öğütücü ve benzeri diğer makinalarımız ile öğütüp cips, talaş ve yonga üretimi yapmaktayız.

talas-yonga-2
demir-palet-talas-768x576
talas-yonga-768x576

Öncelikli nedenimiz, çevreci bir firma vizyonu ile hareket etmemizdir.

Üretim aşamasında ortaya çıkan atıkları ve palet olmaya uygun olmayan odunları makinalarımızda öğüterek cips, talaş ve yonga üretiyoruz. Ürettiğimiz bu ürünleri daha sonra; kağıt yapımı, sunta, MDF, parke imalatında kullanılmak üzere başka üretim tesisterinde kullanılmak üzere ve ayrıca enerji firmalarının ısı ve elektrik üretim aşamalarında kullanımı için sevk edilmektedir.

Talaş Ve Yonga
Özellikleri

Palet Kiralama

Geleceğe yeşil bir doğa ve yaşanılır bir dünya bırakmak için geri dönüşüme önem veriyoruz.

bolt

Yenilenebilir enerji kullanımını artırarak, küresel ekonomiye enerji sağlama yöntemini kökten değiştirme potansiyeline yatırım yapmaktayız.

Sıkça Sorulan
Sorular

Talaş, cips ve yonga nasıl üretilir?

Talaş, cips ve yonga, palet üretimi yaparken oluşan artık ve palet üretmek için kullanılmayacak kadar kalitesiz odunların öğütülmesi ile oluşur.

Neden üretilir?

Sıfır atık ile üretim yapma politikamızın bir sonucu olarak elde ettiğimiz talaş, yonga ve cipsleri ekonomiye kazandırmak için bu alanda üretim yapıyoruz.

Hangi sektörler kullanır?

Kağıt üretiminde, MDF yani mobilya üretiminde, parke üretiminde ve enerji şirketleri tarafında kullanılır.